Warszawa

Tokio

30 września

11 października

2019

-

SPOTKANIE

POZNANIE

/

ZRO

ZU

MIE

NIE

DZIAŁANIE

INSPIRACJA

I

Pracując w mieszanych zespołach rozwiązujących problemy biznesowe zrozumiesz, że nawet jeśli nie żyjemy w Kraju Kwitnącej Wiśni, mamy tak wiele wspólnego, że wrócisz z podróży z walizką po brzegi wypełnioną inspiracjami, które będziesz chciał natychmiast wdrażać „na własnym podwórku”

Zrozumiesz, jakie są korzenie japońskiego sukcesu, nieprawdopodobnej wydajności i racjonalności działania. Zrozumiesz odmienność kultury organizacyjnej, która widoczna jest także w każdym japońskim przedsiębiorstwie, doświadczysz tej odmienności także na tokijskich ulicach czy japońskiej prowincji

Doświadczysz całkowicie innej rzeczywistości biznesowej, odmiennej filozofii zarządzania, spotkasz ludzi osiągających cele nieznanymi powszechnie metodami, poznasz organizacje rządzące się kompletnie innymi prawami niż te, które znasz

Szanowni Państwo,

Często odwiedzam Japonię i śmiało mogę stwierdzić, że jest moim drugim domem. Wierzę, że Polska ma szansę stać się "drugą Japonią" pod względem tego, co w Kraju Wschodzącego Słońca dobre i efektywne a my Polacy możemy się wiele od Japończyków nauczyć. Najlepsze japońskie firmy, zgodnie z ich modelami funkcjonowania i kulturą organizacji, działają bardziej w sposób usystematyzowany i w większym stopniu jako zespół niż nasze organizacje, stanowiąc nieustanną inspirację dla osób je poznających. Naszym celem jest jednak dużo więcej niż zobaczenie na własne oczy najlepszych na świecie praktyk leanowych. Chcemy zobaczyć, poczuć, zrozumieć i instynktownie pojąć, czym jest kaizen, którego narzędziem realizacji jest tylko i aż lean management. Więcej można nauczyć się o kaizen z obserwacji funkcjonowania japońskiej kolei i pracy kelnerów w dobrych restauracjach niż z wielu książek o lean.


Będzie intensywnie, nawet bardzo. Wizyty w firmach, zwiedzanie, wieczorne spotkania. Wszystko po to, żeby optymalnie wynieść ze spędzonego tam czasu - także tego wolnego od zajęć merytorycznych - jak najwięcej wiedzy i inspiracji. W końcu nie jedziemy do Japonii dla przyjemności. Zabawa i zabytki przy okazji, ale przede wszystkim ciągłe doskonalenie.


Po co to wszystko? Żeby wrócić do kraju myśląc nieco inaczej, pełni zapału i nowych impulsów oraz przekonania, że nauczyliśmy się wiele od Japończyków, że nic już nie będzie takie samo.

Dr Maciej Kanert

Specjalista z zakresu zarządzania japońskiego, szczególnie Systemu Produkcji Toyoty oraz Zarządzania Ameba. Autor książek o kulturze Japonii, m.in. Starożytna Japonia (Wydawnictwo UJ, 2006). Były wykładowca m.in. Uniwersytetu im Adama Mickiewicza

w Poznaniu, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Warszawskiego. Tłumacz przysięgły języka japońskiego.

W trakcie wyjazdu...

Doświadczymy najwyższych szczytów kaizen, odwiedzając przedsiębiorstwo wdrażające System Produkcji Toyoty (TPS).

Poznamy tajniki 5S na światowym poziomie w praktyce producenta w branży spożywczej, a także że do sukcesu firmy wystarczą… tylko 3S.

Doświadczymy cudów japońskiej logistyki, podróż po krwiobiegu gospodarki rozpoczniemy w sercu wielkiego centrum logistycznego, zobaczymy produkcję urządzeń logistyki wewnętrznej, a także przyjrzymy się operacyjnej stronie zasady zamów rano, odbierz wieczorem” stosowanej przez „japońskiego Amazona”.

Robiąc zakupy doświadczymy kaizen na własnej skórze w czasie obsługi przez „Superkasę” .

Przekonamy się, że skuteczne działania Total Quality Control mogą być udziałem wszystkich grup pracowników, także... tymczasowych.

Zobaczymy, jak prezesi japońskich małych i średnich przedsiębiorstw podnoszą swoje kwalifikacje. Wysłuchamy przygotowanego specjalnie dla naszych uczestników wykładu o japońskiej kulturze przedsiębiorczości.

Weźmiemy udział w niezwykłym spotkaniu Seiwajuku, organizacji krzewiącej zasady zarządzania Dr. Inamoriego Kazuo – twórcy koncernu Kyocera, odwiedzimy też przedsiębiorstwa, w których pielęgnuje się filozofię firmową.

Doświadczymy japońskiej omotenashi, poznamy japońską gościnność i niebywałe standardy obsługi klienta.

Doświadczymy unikalnego „aktywnego spotkania porannego” swoistego seminarium Rinri Hojinkai, poprzez uczestnictwo w „spotkaniu porannym” w restauracji Teppen.

Przekonamy się na czym polega praca szybka niczym shinkansen, zobaczymy „na żywo” w jaki sposób ekipa z firmy Tessei w 7 minut sprząta słynny japoński superpociąg.

...spotkamy się z Japończykami w sytuacjach mniej formalnych, zjemy razem kolację i zaparzymy herbatę doświadczając japońskiej gościnności.

Kaizen Inspiration Tour 2019 to nie tylko okazja do uczestnictwa w unikalnej „lekcji zarządzania”. Naszego wyjazdu studyjnego nie da się oddzielić od nie mniej fascynującej podróży do prawdziwie egzotycznej krainy, która nieodmiennie zadziwia przybyszów z całego świata. Obok formalnego, ustrukturyzowanego programu profesjonalnego...

...przejdziemy intensywne szkolenie międzykulturowe – co powinni, a czego nie powinni robić Europejczycy w Japonii.

...poczujemy klimat Japonii zanurzymy się w świecie tubylców – śpiąc m.in. w hotelu kapsułowym, jedząc w najróżniejszych miejscach, biorąc udział w karaoke i grając w pachinko.

...odwiedzimy najważniejsze zabytki i miejsca warte odwiedzenia, których grzechem nie odwiedzić będąc w Tokio czy Osace.

Cena uczestnictwa obejmuje...

Przeloty Polska-Japonia-Polska

w klasie ekonomicznej

Transfery na

terenie Japonii

Nocleg ze śniadaniem

w hotelach według wyboru organizatora

Wizyty studyjne, zajęcia warsztatowe, spotkania biznesowe w ramach programu wyjazdu

Opiekę tłumacza

i przewodnika

Ubezpieczenie KL

Zostaw swoje dane...

...a przedstawimy Ci "ofertę marzeń"!

Zapisy zakończone

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Program wyjazdu wraz z ostateczną listą odwiedzanych miejsc, spotkań biznesowych, zajęć warsztatowych i wydarzeń kulturalnych zostanie potwierdzony do 31 lipca 2019 r.


Organizator umożliwia wstępną rezerwację miejsca do momentu udostępnienia pełnego programu wyjazdu. Rezerwacja nie wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów.

Po przesłaniu zgłoszenia otrzymają Państwo potwierdzenie jego przyjęcia oraz fakturę pro-forma w wysokości 40% wartości szkolenia. Fakturę należy opłacić w ciągu 7 dni. Nieopłacenie faktury pro-forma w we wskazanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z wyjazdu.


Pozostałą część należności należy uregulować najpóźniej 2 tygodnie przed terminem wyjazdu na podstawie wystawionej przez organizatora faktury VAT.

W przypadku zgłoszeń złożonych po 31.08.2019 r. nie ma możliwości rezygnacji z wyjazdu i skutkuje ona pełnym obciążeniem 100% wartości szkolenia.


Istnieje możliwość zgłoszenia zastępstwa uczestnika. W takim przypadku cena szkolenia ulegnie zmianie o realnie poniesione koszty zmiany rezerwacji lotniczej.

Koniecznie przeczytaj!

Kontakt:

Email biuro@explanator.pl

Tel. +48 (61) 855 01 12

Fax +48 (61) 855 00 78

http://www.explanator.pl