Dynamiczny controlling na trudne czasy

7. Forum Nowoczesnego Controllingu

Chcę zarezerwować miejsce!

- przewiduj, zapobiegaj, reaguj!

Termin

21-22 października 2021

 • dyrektorów finansowych
 • controllerów
 • księgowych

Wydarzenie skierowane jest do:

Online

Miejsce

O WYDARZENIU

7. Forum Nowoczesnego Controllingu

Bicie piany, że w biznesie jest ciężko i tkwimy w kryzysie nikomu już nie jest potrzebne. Kiedy zmiany na rynku są dynamiczne, to sprawnie przygotowana informacja controllingowa, czas reakcji, jej przetworzenia i podjęcia właściwych decyzji biznesowych gwarantują skuteczne funkcjonowanie. Jakość informacji z pewnością poprawią nowe technologie, ale to controller musi wiedzieć co dzieje się w finansach, prawie i podatkach oraz wyłapywać sygnały ostrzegawcze wewnątrz organizacji.

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

DNI

GODZINY

MINUTY

SEKUNDY

Liczy się przewidywanie, reagowanie i zapobieganie!

Podczas Forum dowiesz się:

 • Co dla Twojej firmy oznaczają nowe ulgi podatkowe, modyfikacje w CIT i uproszczenia dla podmiotów powiązanych?
 • Jak inni analizują płatności faktur, aby móc na bieżąco reagować na ryzyko zatorów płatniczych?
 • Jak przeprowadzić analizę wrażliwości kluczowych zmiennych projektu inwestycyjnego i ich wpływu na rentowność projektu?
 • Po co komu system kontroli wewnętrznej i jak go optymalnie zaprojektować?
 • Jak założenia programu podatkowego "Polski Ład" wpłyną na procedury CIT, ale też VAT, WHT i MDR?
 • Jak pogodzić nieśmiertelnego Excela z zaawansowanymi rozwiązaniami Self Service BI?

Fin Live Talks

innowacyjna formuła konferencji

Czy zdarza Ci się, że oglądasz konferencję online i po dwóch godzinnych wystąpieniach jesteś wręcz wyczerpany? Użycie komputera jako medium sprawia bowiem, że nasza koncentracja spada zdecydowanie szybciej, niż podczas tradycyjnej konferencji.

Inspiracją do powstania Fin Live Talks były wystąpienia światowych ekspertów – TEDTalks – znane ze swojej krótszej, ale jednocześnie bardziej przystępnej formuły wykładów.

Fin Live Talks możesz oglądać z dowolnego miejsca i w najwygodniejszej dla siebie pozycji.

Nasza oferta obejmuje również zakup prelekcji z nagraniem, byś mógł zaplanować ich odsłuchanie wtedy, kiedy Ty jesteś najbardziej efektywny

Wiemy, że są wśród nas poranne ptaszki i nocne marki

Koniec z wierceniem się

w niewygodnym krześle konferencyjnym

Wzięliśmy przykład od najlepszych

Czy zdarza Ci się, że oglądasz konferencję online i po dwóch godzinnych wystąpieniach jesteś wręcz wyczerpany? Użycie komputera jako medium sprawia bowiem, że nasza koncentracja spada zdecydowanie szybciej, niż podczas tradycyjnej konferencji.

Dlatego my postawiliśmy na Fin Live Talks: zwarte, konkretne i przede wszystkim naładowane wiedzą wystąpienia.


A co najważniejsze - dostosowane tematycznie do obecnej sytuacji.

Dlatego my postawiliśmy na Fin Live Talks: 30-minutowe, zwarte, konkretne i przede wszystkim naładowane wiedzą wystąpienia.

Jak to działa?

1

Wykłady

Nie musisz się obawiać, że dotrzesz

na miejsce konferencji spóźniony. Dzień przed konferencją otrzymasz na swojego maila dostęp do pokoju wykładowego.

U nas zdążysz zadać swoje pytanie i na pewno dostaniesz odpowiedź. Po każdej prelekcji będziesz mógł wziąć udział w internetowej sesji Q&A z prelegentami.

2

Interakcja z prelegentem

3

4

Networking

Otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy wydarzenia na LinkedIn, gdzie z łatwością odnajdziesz i porozmawiasz z innymi uczestnikami konferencji i prelegentami.

Pakiet materiałów szkoleniowych

Otrzymasz materiały, dzięki którym zdobytą wiedzę łatwiej będzie utrwalić i podzielić się nią z innymi pracownikami oraz certyfikat udziału w konferencji.

5


Warsztaty

Podczas pandemii opanowaliśmy organizację warsztatów online do perfekcji. Drugi dzień konferencji odbędzie się właśnie w takiej formule. Będzie praktycznie, narzędziowo i inspirująco.

Nie musisz się obawiać, że dotrzesz na miejsce konferencji spóźniony. Dzień przed konferencją otrzymasz na swojego maila dostęp do pokoju wykładowego.

Otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy wydarzenia na LinkedIn, gdzie z łatwością odnajdziesz i porozmawiasz z innymi uczestnikami konferencji i prelegentami.

PRELEGENCI

Skład prelegentów ogłosimy już niedługo!

Pozostań z nami w kontakcie!

PRELEGENCI

Tomasz Diering

Wieloletni pracownik firm audytorskich, pracujący przy projektach audytowych, due dillgence oraz risk advisory. Business and financial controller w międzynarodowej firmie transportowej. Autor wielu tekstów branżowych z zakresu controllingu, rachunkowości oraz finansów zarządczych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV w Polsce.

Andrzej Ebinger

Założyciel Ebinger Consulting, firmy doradczo-szkoleniowej, działającej w obszarze szeroko pojętego controllingu i rachunkowości zarządczej. W swojej karierze zawodowej pracował w kilku organizacjach na stanowiskach menedżerskich. Przygotowuje projekty inwestycyjne dla wielu organizacji. W ostatnich latach wykonał wiele analiz dla projektów inwestycyjnych w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii.

Anna Kubicz

Doradca podatkowy, partner zarządzający LTCA. W swojej praktyce koncentruje się na doradztwie z zakresu podatków dochodowych ze szczególnym uwzględnieniem cen transferowych i analiz benchmarkigowych. Zarządzała ponad 300 projektami z zakresu TP. Laureatka prestiżowego rankingu Dziennika Gazeta Prawna w kategorii ceny transferowe. Z powodzeniem wdrażała również projekty z zakresu raportowania schematów podatkowych (MDR) oraz systemów compliance.

Radosław Kozieja

Prezes zarządu i dyrektor generalny Cogit (do września 2021 r. Codec Polska). Zajmował się zagadnieniami związanymi z praktycznym wspomaganiem podejmowania decyzji, controllingu, finansów oraz zarządzania m.in. przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz systemów analitycznych.

Magik Excela i biegły rewident. Pracował w działach finansowych czołowych firm z sektora paliwowego, spedycyjnego i budowlanego. Jako szkoleniowiec uwielbia dzielić się swoją wiedzą.

Bartosz Cicharski

Członek zarządu Controlling Systems Sp. z o.o., odpowiedzialny m.in. za rozwój narzędzi i koncepcji controllingowych. Zasiada w zarządzie koła ICV w Warszawie. Autor wielu opracowań na temat zastosowania narzędzi i koncepcji controllingowych w różnych branżach i obszarach.

Paweł Musiał

Senior Qlik Consultant, Data Wizards. Konsultant Qlik od ponad 6 lat. Po zdobyciu doświadczenia w bankowości, finansach i operacjach, wdraża Qlik u klientów. Specjalista od SIb-ów (projektów pilotażowych). Zrealizował również dziesiątki pełnych projektów w niejednej branży.

Michał Santus

Wiceprezes Solemis Group. Odpowiada za rozwój i wdrażanie produktów klasy ERP, Business Intelligence oraz wsparcie i współpracę z kluczowymi Klientami. Jest ekspertem w zakresie zarządzania projektami wdrożeniowymi z ogromnym doświadczeniem w dziedzinach Business Intelligence, ERP, CPM, CRM. Ma na swoim koncie wiele wdrożeń systemów zakończonych sukcesem, posiada szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną, jest doskonałym mówcą, negocjatorem oraz zarządzającym personelem.

Dariusz Bieniek

Doradca Podatkowy, Partner w dziale Doradztwa Podatkowego Grant Thornton. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w podatkach dochodowych, w szczególności w zakresie zarządzania ryzykiem podatkowym, ulgach podatkowych, SSE i PSI. Wyróżniona w IX i XI Rankingu Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej - III miejsce w kategorii: Międzynarodowe prawo podatkowe oraz III miejsce w kategorii: PIT. Doradca podatkowy. Z Grant Thornton związana od 2008 roku. Lider biura w Warszawie. Autorka licznych publikacji dotyczących zagadnień podatkowych w prasie fachowej. Prelegentka na szkoleniach i konferencjach.

Małgorzata Samborska

PROGRAM WYDARZENIA

PRELEKCJE: 21 października 2021

*

1. Controlling w obliczu prawnych, finansowych i podatkowych wyzwań na 2022 r.

WARSZTATY: 22 października 2021

Warsztat 1 – Płatność faktur a zatory płatnicze

* Organizator zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie.

 • Nowe ulgi podatkowe – czy propozycja nowych ulg dla biznesu faktycznie ułatwi rozliczenia i zachęci przedsiębiorców do inwestowania i reinwestowania na polskim rynku?
 • Modyfikacja estońskiego CIT-u – jak wprowadzenie uproszczeń i rozszerzenie katalogu podmiotów, które mogą skorzystać z rozliczania estońskiego CIT-u wpłynie na zainteresowanie nowym modelem rozliczeń?
 • Grupy VAT – uproszczenia dla podmiotów powiązanych, korzyści wynikające ze stworzenia Grup VAT i założenia nowego rozwiązania.
 • Cash is a king – o znaczeniu płynności finansowej.
 • Dbałość o proces pierwszą linią obrony.
 • Jak właściwie reagować na ewentualne niedobory środków pieniężnych?
 • Wykorzystanie technologii do zarządzania przepływami pieniężnymi.

2. Ochrona cash flow w niepewnych czasach – dobre praktyki oraz analizy wsparte narzędziami

 • Czym należy pamiętać wykonując analizę ryzyka (metodyka wykonania analizy)?
 • Analiza wrażliwości kluczowych zmiennych projektu inwestycyjnego i ich wpływ na rentowność projektu i rentowność zaangażowanego kapitału własnego.
 • Przykład analizy ryzyka dla konkretnej inwestycji wykonanej metodą Monte Carlo.

3. Ocena ryzyka w projektach inwestycyjnych etap po etapie

4. System controllingowy w chmurze? – analiza korzyści i kosztów

5. Jak pogodzić Excela z zaawansowanymi rozwiązaniami Self Service BI?

6. Jak uŁADzić podatki, czyli procedury podatkowe

 • Jak działy księgowe i controllingowe analizują część procesu P2P jaką są płatności faktur?
 • Przykłady konkretnych powodów, dla których płatności mogą być opóźnione oraz sposobów ich wykrycia. Od istnienia zamówienia (PO), przez błędy w danych podstawowych (masterdata) po ustawienia kampanii płatności (payment run).
 • Sposoby analizy danych o płatnościach działu księgowości zobowiązań (accounts payable).

Po części teoretycznej wszyscy uczestnicy będą mieli okazję przejść warsztat „hands-on” z wczytania i przeanalizowania przykładowego zestawu faktur zakupowych. Warsztat odbędzie się w rozwiązaniu BI Qlik Sense, w chmurze (SaaS), gdzie każdy będzie działał w indywidualnym środowisku roboczym.

Warsztat 2 – Szybkie raporty – sposoby by znacznie przyspieszyć pracę w Excelu – Tips & Tricks

 • Myszka tylko Cię spowalnia, czyli jak skróty klawiaturowe mogą oszczędzać nasz czas?
 • Import zautomatyzowany - szybka obsługa danych w Power Query.
 • Funkcje, których nie znasz lub o których nie pamiętasz jako klucz do szybszego wyciągania wniosków.
 • Planowanie i budżetowanie, a prognozowanie – jak połączyć te procesy?
 • Planowanie i prognozowanie przychodów.
 • Budżetowanie i prognozowanie kosztów.
 • Planowanie i prognozowanie płynności.
 • Analizy zarządcze służące prognozowaniu.

Warsztat 3 – Prognozowanie wsparte narzędziami controllingowymi

 • Powiązanie analiz sprzedaży z celami sprzedaży.
 • Analizy ad hoc na podstawie tabel Excela.
 • Powiadomienie o zmianie danych – monitorowanie odchyleń.
 • Najważniejsze zasady, które pozwolą zadbać o spójność w systemie raportowym.
 • Za i przeciw wdrożeniom w chmurze.
 • Dojrzałość organizacji do wdrożenia rozwiązań chmurowych.
 • O czym należy pamiętać decydując się na chmurę?
 • Specyfika systemów controllingu dla rozwiązań chmurowych.
 • Po co nam procedury / podstawy prawne.
 • VAT, WHT, MDR; spojrzenie aktualne.
 • Prosto już było, czyli wpływ „Polskiego Ładu”; procedura CIT.
 • Ramy wewnętrznego nadzoru / Strategia podatkowa.

ZAPISY

21-22 października 2021 / ONLINE

najczęściej wybierany!

VIP

998 zł netto

 • udział w prelekcjach na żywo
 • udział w warsztatach
 • imienny certyfikat
 • materiały konferencyjne
 • nagrania z konferencji

STANDARD

599 zł netto

 • udział w prelekcjach na żywo
 • imienny certyfikat
 • materiały konferencyjne

PREMIUM

699 zł netto

 • udział w prelekcjach na żywo
 • imienny certyfikat
 • materiały konferencyjne
 • nagrania z konferencji
REZERWUJĘ MIEJSCE!
REZERWUJĘ MIEJSCE!
REZERWUJĘ MIEJSCE!

ZAREZERWUJ MIEJSCE

Chcesz cenę 'first minute'? A może chcesz zapisać więcej osób? Zostaw kontakt do siebie, a nasz dział handlowy się do Ciebie odezwie!

NIE ZWLEKAJ

Zostaw kontakt do siebie :)

Organizatorzy:

Partnerzy:

Patronat medialny:

Partner strategiczny:

Email: biuro@explanator.pl

Tel.: +48 (61) 855 01 12 / Fax: +48 (61) 855 00 78

Strona: www.szkolenia-konferencje.pl